პროგრამა

სექტემბერი

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

ოთხშაბათი at 18:00

ევოლუცია

გერმანია/უნგრეთი, 2021; 97 წთ.  

 

 

რეჟისორი: კორნელ მუნდრუცო

დამდგმელი ოპერტორი: იორიკ ლე სო

მონტაჟი: დავიდ იანსკო

მუსიკა: დაუენჰაუერ დაშა  

ხმა: სტივენ სინგლი

მონეაწილეობენ: ლილი მონორი, გოია რეგო, პადმე ჰამდემირი, ანამარია ლანგი

 

 

ხუთშაბათი at 16:30

ოთარის სიკვდილი

 

საქართველო/გერმანია/ლიეტუვა 2021; 105 წთ.


რეჟისორი: იოსებ „სოსო“ ბლიაძე

   სცენარი: ელმარ იმანოვი, იოსებ „სოსო“ ბლიაძე

   აღმასრულებელი ოპერატორი: დიმიტრი დეკანოსიძე

   მუსიკა: დომას სტრუპინსკას

   მონტაჟი: ელმარ იმანოვი

   სამხატვრო ხელმძღვანელი: ბაჩო მახარაძე

   პროდიუსერი: ევა ბლონდიო

   მწარმოებელი კომპანია : Maisis Peri

   თანამწარმოებელი კოპანიები: COLOR OF MAY, Studio Artizm, M-Films

   მონაწილეობენ: ნუცა კუხიანიძე, ივა ქიმერიძე, ეკა ჩავლეიშვილი, აჩი მაკალათია

 

ოთხშაბათი at 18:00

ბანდარ ბენდი

 

ირანი, 2020; 75 წთ.

 

რეჟისორიმანიჯე ჰეკმათი

დამდგმელი ოპერატორი: საჯად ავარადნი

სცენარი: მანიჯe ჰეკმათ, მოსტაფა ზანდი

მონტაჟი: ნავიდ ტოჰიდი

მუსიკა: ფარსად ფოზუნი, არაშ გასემი

მონაწილეობენ: რეზა კულგანი, პეგა აჰანგარანი,ამირ ჰოსეინ ტაჰერი, მაჰდი მუსავი

პროდიუსერები: მანიჯე ჰეკმათი (Bamdad Film), მაშიდ აჰანგარანი ფარაჰანი (Bamdad Film)

თანაპროდიუსერიიასმინ ჰალიფა (KapFilme)

აღმასრულებელი პროდიუსერიდარიოშ ჰეკმათ

 

სამშაბათი at 16:00

ჰასანის ვალდებულება

თურქეთი, 2021; 147 წთ.

  

რეჟისორი: სემიჰ კაპლანოღლუ

სცენარი: სემიჰ კაპლანოღლუ

აღმასრულებელი ოპერატოი: უზგურ ეკენი

მონტაჟი: სემიჰ კაპლანოღლუ

სამხატვრო ხელმძღვანელი: მერალ აქტანი

პროდიუსერები: სემიჰ კაპლანოღლუ, ფურკან იეშილნური

მწარმოებელი კომპანია: კაპლანის ფილმის წარმოება

როლებში: უმუთ კარადაგი, ფილიზ ბოზოკი, გოხან აზლაგი, აიშე გინიუზ დემირჩი, მაჰირ გინშირაი

 

პარასკევი at 11:00

მარტორქა

უკრაინა/პოლონეთი/გერმანია,  2021; 101 წთ.

 

რეჟისორი: ოლეგ სენცოვი

მწარმოებელი კომპანიები: Arthouse Traffic (დენის ივანოვი), Cry Cinema (ოლეგ სენცოვი), Apple Film Production (დარიუშ იაბლონსკი, ვიოლეტა კამინსკა, იზაბელა ვუიჩიკი), Ma.ja.de Fiction (ჰეინო დეკერი)

მთავარ როლებში: სერგეი ფილიმონოვი, იევჰენ ჩერნიკოვი, იევგენი გრიგორიევი, ალინა ზევაკოვა

სცენარი: ოლეგ სენცოვი

დამდგმელი ოპერატორი: ბოგუმილ გოდფრეიუვი

მონტაჟი: კაროლინა მაჩიეივსკა

სამხატვრო ხელმძღვანელი: იური გრიგოროვიჩი

მუსიკა: ანდრეი პონომარიოვი

ხმა:        პატრიკ ვეგელი, მიხაელ კაჩმარეკი

 

კვირა at 18:00

ულბოლსინი

ყაზახეთი/საფრანგეთი, 2020; 71 წთ.

 

 

რეჟისორი: ადილხან იერჟანოვი

სცენარი: ადილხან იერჟანოვი

აღმასრულებელი ოპერატორი: აზამატ დულატოვი

მონტაჟი: ადილხან იერჟანოვი

მუსიკა: ალუა ორენტაი

მონაწილეობენ: ასელ სადვაკასოვა, დინარა საგი, ყერბოლატ არკოჟა. ბერიკ აიტჟანოვი, დანიარ ალშინოვი, სანჯარ მადი 

პროდიუსერები: სერიკ აბიშევი, ოლგა ხლაშევა

მწარმოებელი კომპანიები.: Sunny Production, Short Brothers, Arizona Productions

 

ოთხშაბათი at 19:30

რას ვხედავთ, როდესაც ცას ვუყურებთ?

საქართველო/გერმანია, 2021; 150 წთ.

 

სცენარის ავტორი და რეჟისორი:  ალექსანდრე კობერიძე

დამდგმელი ოპერატორი: ფარაზ ფეშარაკი

მონტაჟი: ალექსანდრე კობერიძე

მუსიკა: გიორგი კობერიძე

ხმა: გიორგი კობერიძე

სამხატვრო ხელმძღვანელი: მაკა ჯებირაშვილი

კოსტიუმები:  ნინო ზაუტაშვილი

გრიმი: ლანა ამოევა

რეჟისორის ასისტენტი: თამარ შუბითიძე

პროდიუსერი: მარიამ შატბერაშვილი

თანაპროდიუსერი: ქეთევან ყიფიანი, ანა ძიაპშიპა, ლუიზ ჰოშილდი

თანამწარმოებელი კომპანიები:  Sakdoc Film, Tiflis

New Matters Films, Leipzig/Berlin

მონაწილეობენ: გიორგი ბოჭორიშვილი, ანი ქარსელაძე, ოლიკო ბარბაქაძე, გიორგი ამბროლაძე, ვახტანგ ფანჩულიძე, სოფიო ჭანიშვილი, ირინა ჭელიძე, დავით კობერიძე, სოფიო შარაშიძე

 

კვირა at 12:00

1970

პოლონეთი, 2021; 70 წთ.

 

რეჟისორი : ტომაშ ვოლსკი  

დამდგმელი ოპერატორი: ტომაშ ვოლსკი

მონტაჟი: ტომაშ ვოლსკი

მუსიკა: მარჩინ ლენარჩიკ

ხმა: ბარტლომეი ტიჩინსკი, Dj Lenar

პროდიუსერი: ანნა გავლიტა, Q&A სესიის სტუმარი (Kijora Film)

 

 

ორშაბათი at 12:00

ანამნეზი

გერმანია, 2021 ; 111 წთ.

 

 

რეჟისორი/სცენარისტი: სტეფან კოლბე, კრის რაიტი

ოპერატორი: სტეფან კოლბე

მონტაჟი: კრის რაიტი

მუსიკა: იოჰანეს ვინდე

ხმა: კრის რაიტი

წარმოების მენეჯერი: თინა ბარნერი

პროდიუსერი: ჰაინო დეკერტი

მწარმოებელი კომპანია: Deckert Distribution, Ma.Ja.

 

ოთხშაბათი at 15:30

ატლანტიდა

იტალია/საფრანგეთი/აშშ/კატარი, 2021; 100 წთ.

 

 

რეჟისორი/სცენარისტი: იური ანკარანი

დამდგმელი ოპერატორი: იური ანკარანი

მონტაჟი: იური ანკარანი

მონაწილეობენ: დანიელ ბარისონი, ბიანკა ბერენიი, მაილა დაბალა, ალბერტო ტედესკო, ჯაკოპო ტორჩელანი,

ხმა: მირცო მეკნაჩი

მწარმოებელი კომპანიები: Dugong Films (IT), Luxbox (FRA),  Unbranded Pictures(US)-თან თანამშრომლობით

 

კვირა at 16:00

აივნის ფილმი

პოლონეთი, 2021; 100 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარისთი : პაველ ლოზინსკი

აღმასრულებელი ოპერატორი: პაველ ლოზინსკი

მონტაჟი: პაველ ლოჟინსკი, პიასეკ & ვუიჩიკ

მუსიკა: იან დუშინსკი

ხმა: პაველ ლოჟინსკი, ფრანჩისეკ კოზლოვსკი

მწარმოებელი კომპანიები: Łoziński Production, HBO MAX

 

ორშაბათი at 14:00

საჩუქარი

რუსეთი, 2020; 51 წთ.

 

 

რეჟისორი: ვალენტინ სიდორენკო

დამდგმელი ოპერატორი: ვალენტინ სიდორენკო

პროდიუსერი: ვალენტინ სიდორენკო

 

სამშაბათი at 12:00

ორმო

რუსეთი, 2020; 71 წთ.

 

რეჟისორი: ანდრეი გრიაზევი 

მონტაჟი: ანდრეი გრიაზევი

სცენარი: ანდრეი გრიაზევი

პროდიუსერი: ანდრეი გრიაზევი

 

ხუთშაბათი at 14:30

საულის და რუბის ჰოლოკასტს გადარჩენილთა ბენდი

აშშ, 2020; 80 წთ.

 

რეჟისორი: ტოდ ლენდინგი 

სცენარის ავტორი: ტოდ ლენდინგი

პროდიუსერი: ტოდ ლენდინგი

მონაწილეობენ: საულ დრეიერი, რუბი სოსნოვიჩი, ხანა სოსნოვიჩი

 

ხუთშაბათი at 22:30

ანეტი

საფრანგეთი, გერმანია, ბელგია, იაპონია, მექსიკა, 2021, 140 წთ.

 

რეჟისორი: ლეოს კარაქსი

სცენარის ავტორები: რონ მაელი, რასელ მაელი

ოპერატორი: ქეროლინ შამპეტიე

მონტაჟი: ნელი კეტიე

მუსიკა: ბენდი “სპარკსი”

როლებში: ადამ დრაივერი, მარიონ კოტიარი, საიმონ ჰელბერგი

წარმოება: საფრანგეთის, გერმანიის, ბელგიის, იაპონიისა და მექსიკის თანაწარმოება, ასევე, კომპანიები “სი-ჯი სინემა” და “კინოლოგი.”

 

კვირა at 22:00

ბაბი იარი, კონტექსტი

ნიდერლანდები / უკრაინა, 2021, 120 წთ.

 

რეჟისორი: სერგეი ლოზნიცა

სცენარის ავტორი: სერგეი ლოზნიცა

მონტაჟი: სერგეი ლოზნიცა, დანიელიუს კოკანაუსკისი, ტომაშ ვოლსკი

პროდიუსერები: სერგეი ლოზნიცა, მარია ჩოუსტოვა

საპროდიუსერო კომპანიია: “ატომს და ვოიდი”

თანაწარმოება: ბაბინ იარის ჰოლოკოსტის მემორიალური ცენტრი

 

ოთხშაბათი at 22:30

გმირი

ირანი/საფრანგეთი, 2021, 127 წთ.

 

რეჟისორი: ასგარ ფარჰადი

სცენარის ავტორი: ასგარ ფარჰადი

პროდიუსერები: ოლივიე პერი, ალექსანდრ მალე-გაი, ასგარ ფარჰადი

მონტაჟი: ჰეიედეჰ სეფიარი, აბოლფაზლ იბრაჰიმი

ოპერატორები: არაშ რამეზანი, ალი ღაზი

ხმის ინჟინერი: მუჰამედ რეზა დელპაკი

კოსტიუმების მხატვარი: ნეგარ ნემათი

როლებში: სარინა ფარჰადი, ფერეშტე სადრე ორაფეი, მოჰსენ ტანაბანდე, ამირ ჯადიდი

 

სამშაბათი at 22:30

მოგონებები

კოლუმბია / ტაილანდი / დიდი ბრიტანეთი / მექსიკა / საფრანგეთი, 2021, 136 წთ.

 

რეჟისორი: აპიჩატპონგ ვეერასეტაკული

სცენარის ავტორი: აპიჩატპონგ ვეერასეტაკული

ოპერატორი: სეიომბუ მუკდიპრომი

მუსიკა: ცეზარ ლოპესი

მონტაჟი: ლი ჩატამეტიკული

მხატვარი: ანჟელიკა პერეა

როლებში: ტილდა სვინტონი, ელკინ დიასი, ჯინ ბალიბარი, ხუან პაბლო ურეგო, დანიელ გიმენეს კაჩო

პროდიუსერები: აპიჩატპონგ ვეერასეტაკული, კარლოს პაზი, ტილდა სვინტონი

წარმოება: კომპანიები “ბარნინგ ეს-ეი-ესი, კიკ მაშინი, ილუმინეიშენ ფილმსი

 

სამშაბათი at 20:30

ჩვენ აქ ვართ, ახლოს

უკრაინა, 2020, 90 წთ.

 

რეჟისორი: რომან ბალაიანი

სცენარის ავტორი: რომან ბალაიანი

მონტაჟი: სერჰი კლეპაჩი

მუსიკა: ვოლოდიმირ ჰრონსკი

ოპერატორი: იური კოროლი

პროდიუსერი: ივანა დიადიურა

როლებში: ახტემ სეიტაბლაევი, კატერინა მოლჩანოვა, ვლადლენ ოდუდენკო, ოლესია ოსტროვსკა, სერჰეი ტრიმბაჩი

წარმოება: კომპანია “იდას ინთერნეშენალ ფილმი.”

 

 

კვირა at 13:30

რასტორგუევი

რუსეთი, 2021 წ; 127 წთ.

 

 

რეჟისორი: ევგენია ოსტანინა

სცენარისტი: ევგენია ოსტანინა

ოპერატორი: ალექსანდრე რასტორგუევი, მიხაილ ხურსევიჩი, ანდრეი კისელევი, პაველ კოსტომაროვი

პროდიუსერი: ევგენი ჯინდილისი

ხმის ოპერატორი: როსტისლავ კორენბლიტი

კინოსტუდია: შპს "TWINDY"

 

ორშაბათი at 14:00

საჩუქარი

რუსეთი, 2020; 51 წთ.

 

 

რეჟისორი: ვალენტინ სიდორენკო

დამდგმელი ოპერატორი: ვალენტინ სიდორენკო

პროდიუსერი: ვალენტინ სიდორენკო

 

სამშაბათი at 12:00

ორმო

რუსეთი, 2020; 71 წთ.

 

რეჟისორი: ანდრეი გრიაზევი 

მონტაჟი: ანდრეი გრიაზევი

სცენარი: ანდრეი გრიაზევი

პროდიუსერი: ანდრეი გრიაზევი

 

ხუთშაბათი at 12:00

არ მოგერიდოს, გვესტუმრე დედა

ბელგია, უნგრეთი, პორტუგალია, რუსეთი; 2020 წელი. 12 წთ.

 

რეჟისორი: ანა არტემიევა

სცენარის ავტორი: ანა არტემიევა

ოპერატორი: არტურ სოკოლოვი

პროდიუსერი: დაფნე პასკალი

ხმის ოპერატორი: დევიდ ვრანკენი

 

ორშაბათი at 20:30

მკვდარი სულების არდადეგები

საქართველო, 2020, 67წთ.

 

რეჟისორი: კეკო ჭელიძე

სცენარის ავტორები: კეკო ჭელიძე, კოტე კალანდაძე

ოპერატორი: კოტე კალანდაძე

მსახიობები: ლევან სვანიძე, ლამარა სვანიძე, ინგა მღებრიშვილი, გია თოიძე

პროდიუსერები: ელენე მარგველაშვილი, კოტე კალანდაძე

წარმოება: პარაშუტი (საქართველო)  

 

კვირა at 20:00

მოთვინიერება

შვეიცარია/გერმანია/საქართველო.2020. 91 წთ.

 

 

სცენარის ავტორი და რეჟისორი: სალომე ჯაში

ოპერატორები: გოგა დევდარიანი, სალომე ჯაში

პროდიუსერები: ვადიმ იენდრეიკო, სალომე ჯაში, ერიკ ვინკერი

წარმოება: მირა ფილმი (გერმანია),  საქდოკ ფილმი (საქართველო), ორსო ფილმი (გერმანია)

 

პარასკევი at 14:30

მზიური

საქართველო, 2021, 66 წთ.

 

სცენარის ავტორი და რეჟისორი: ქეთევან მაჭავარიანი

ოპერატორი: გიორგი შველიძე

ხმა: ირაკლი ივანიშვილი, ნიკა ფანიაშვილი, პაატა გოძიაშვილი

ხმის ეფექტები: გიორგი გოგლიკ გოგოლაძე, ირაკლი ივანიშვილი, თამთა მანძულაშვილი

კომპიუტერული გრაფიკა: თემო ეზუგბაია 

პროდიუსერები: ცისანა ხუნდაძე, ნატო სიხარულიძე

საპროდიუსერო კომპანი: ტერა ინკოგნიტა ფილმსი (საქართველო)

ორშაბათი at 19:00

მშთ-15. ბედნიერების ანგელოზი

საქართველო, 2021, 70 წთ.

რეჟისორი: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

პროდიუსერი: ლინდა მატერნი (გერმანია), ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

ოპერატორი: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

მონტაჟი: გივი ოდიშარია, ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

ხმა: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

სცენარი: გივი ოდიშარია, ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

მუსიკა: ლევან ბაშარული

 

სამშაბათი at 18:45

მდუმარე

საფრნგეთი, 2020, 85 წთ.

 

რეჟისორიპასკალ რაბატე

სცენარიპასკალ რაბატე

მონაწილეობენიოლანდ მორო, გუსტავ კერვერნი. ფრანსუა მორელი, სოაზიგ სეგალუ

პროდიუსერიქსავიე დელმა

აღმასრულებელი ოპერატორინოე ბახი

მუსიკაჟოსლინ რობერტი

სამხატვრო ხელმძღვანელიანჯელო ზამპარუტი

მონტაჟიორელიენ მანია 

ხმამატიე დენიო, ჟოსლინ რობერტი

მწარმოებელი კომპანიაLoin Derrière L'Oural

 

 

ორშაბათი at 17:30

ზამთარს ვეღარ ნახავ

კანადა, 2021

 

რეჟისორი: აბდოლრეზა კაჰანი 

მონტაჟი: შიმა მონფარედი

სცენარი: აბდოლრეზა კაჰანი 

მონაწილეობენ: ალი არიანა, არიან აბასნია, სადაფ შაკორი

დამდგმელი ოპერატორი: მოინ რეზა მოტალებიMoein Reza Motallebi

მწარმოებელი კომპანიები: Ark Gate Films, Chelifilms

 

ოთხშაბათი at 13:45

მიამიტი

საქართველო, 2021; 105 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარისტი: დინო გეთიაშვილი 

ოპერატორი: დინო გეთიაშვილი 

მონტაჟი: დინო გეთიაშვილი

პროდუსერი: დინო გეთიაშვილი

როლებში:  თემურ ხუციშვილი, გვანცა გორგაძე, ნინო ბუბუნაური, მეორეხარისხოვან როლებში/ ნიკო ბაღაშვილი, ბაჩი კელენჯერიძე, თორნიკე ქემაშვილი, მარიამ ღუდუშაური, შუშანა ბალაშვილი, ნოდარ ქუთათელაძე.

 

ხუთშაბათი at 19:00

10:45

საქართველო, 2021; 14 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი - გიორგი გოგიჩაიშვილი.

ოპერატორი - გიორგი ქორიძე.

როლებში  - მარიამ კვიტაიშვილი,  ნათია არბოლიშვილი

კომპოზიტორი - ზურა (მაჩვა) ვაჩნაძე.

პროდიუსერები - გეგა ხმალაძე,  სანდრო გაბილაია, მაგდა დათუაშვილი.

 

ხუთშაბათი at 19:00

ნიქოზის შვილები

საქართველო, 2021, 31 წთ.

 

რეჟისორი: ნინო ბენაშვილი

სცენარის ავტორი: ნინო ბენაშვილი

პროდიუსერი: ნინო ბენაშვილი

როლებში: მიქაელ დუდოკი, პოლ ბუში, სტეფან ბირიუკოვი

 

ხუთშაბათი at 19:00

თანაგრძნობა

საქართველო, 2021; 32 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ზვიად ციკოლია

დამდგმელი ოპერატორი: გელა ჩინჩალაძე

როლებში: ზვიად ციკოლია; ნინუცა გაბისონია; თამარა ხუჭუა;  მარია სიჩანინი; ვახო ვახტანგაძე; გიორგი ბერიძე;

პროდიუსერი: ზვიად ციკოლია

სტუდიები: დებიუტი - საქართველოს პირველი არხი; შოთა  რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო  უნივერსიტეტი; კავკასიის კინო სერვისი;

 

ხუთშაბათი at 19:00

ნომერი 26

საქართველო, 2021; 20 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: გვანცა მეფარიშვილი

ოპერატორი: ეკატერინა სმოლინა

მხატვარი ელენე მაისაია

პროდიუსერი: სულიკო წულუკიძე, გვანცა მეფარიშვილი

საპროდიუსერო კომპანია: მილიმეტრ ფილმი

როლებში:პაპუნა ქორიძე, ,ნინი იაშვილი, ლევან ბუთხუზი, ნანიკო ახვლედიანი, ირაკლი ღვთისიაშვილი, ნიკუშა გამეზარდაშვილი, გიორგი დავითური

 

სამშაბათი at 13:30

ორმო

საქართველო, 2021, 15 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: მარია ჩორნი

ოპერატორი: ალისა ტარელიჩევა

მონტაჟი: ალექსანდრა პუციატო, ალისა ტარელიჩევა, მარია ჩორნი

როლებში: თორნიკე ფოფხაძე, ივანე გოლიაძე

ხმის რეჟისორი: კარინა კაზარიანი, ივან მერკულოვი

პროდიუსერები: გიორგი ბაკურაძე, მარია ჩორნი

 

ხუთშაბათი at 19:00

სამზადისი

საქართველო, 2021, 15 წთ.

რეჟისორი: ილია ასიტაშვილი
სცენარის ავტორები: გიორგი ხარაძე, ილია ასიტაშვილი
პროდიუსერები: მარიამ ჯინჭარაძე, ირაკლი ცხოვრებაძე, ილია ასიტაშვილი
როლებში: ჯანო იზორია, ია სუხიტაშვილი, სანდრო თვარაძე

 

ხუთშაბათი at 19:00

ბოდიში დაგვიანებისთვის

საქართველო/გერმანია, 2021, 19 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ლუკა ბერაძე

ოპერატორი: ლომერ ახვლედიანი

მონტაჟი: ლუკა ბერაძე

ხმის მონტაჟი: ალექსანდრე სანიკიძე

მიმართულების პროდიუსერი: ნიკოლოზ გაბედავა

როლებში: კატო კალატოზიშვილი, ჯანო იზორია, ილია ჭეიშვილი, მაია ლომიძე, გიოროგი ძაგანია, კოტე ჩლაიძე, ირინე ჯავახიძე, ბაჩანა ჩაგანავა, გიორგი ჯავახიშვილი, ლაშა ზაქარიაძე, ალეკო კვატაშიძე

პროდიუსერები: გიორგი თავართქილაძე, ლუკა ბერაძე

თანაპროდიუსერი: ევა ბლონდუ

მხატვარი / კოსტუმების მხატვარი - თამარ მდივანი

 

სამშაბათი at 13:30

აპარატი

ირანი, 2021, 15 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ჰასან ნაჯმაბადი

ოპერატორი: ერფან ეტეშამი

მონტაჟი: ფეიმან შამუჰამედი

როლებში: მეჰდი ღოლიზადეჰი, იბრაჰიმ ნაიმაბადი, იმად ნაჯმაბადი

პროდიუსერი: ჰასან ნაჯმაბადი

 

ხუთშაბათი at 12:00

არზუ

 

თურქეთი, 2021, 6 წთ.

 

რეჟისორი: რუფატ ალიზადე

სცენარის ავტორი: რუფატ ალიზადე

პროდიუსერი: ეზგი კალკანი, რუფატ ალიზადე

როლებში: საჰსენემ სიმა ოზთურქი, უნზილე ატიში, რემზი ატამანი, სერდარ ალპ ოზთურქი, ისმაილ აჰმეტ ტურგუტი

 

ხუთშაბათი at 12:00

ბატიკის ოთახი

რეჟსორი: მარია ხალპახჩი

სცენარის ავტორი: ოქსანა სავჩენკო

მონტაჟი: სერჰი ვილჩინსკი

ოპერატორი: ტომას სტოკოვსკი

მუსიკალური გაფორმება: გერა ტარამანი

როლებში: ზახარ შადრინი, ვალერია რუბანი, ანასტასია ნესტრენკო

პროდიუსერი: რუსლან ტოვკუნი

 

სამშაბათი at 13:30

ორფეროვანი

ავღანეთი, 2021, 10 წთ.

 

რეჟისორი: სარაჯუდინ ბაიათი

სცენარის ავტორი: აბდულ ჰამიდ მანდგარი

პროდიუსერი: აბდულ ჰამიდ მანდგარი, არეფ სიპუში

როლებში: აზიზა საფდარი, ქუდრატულა ბენიამინი

 

სამშაბათი at 13:30

ბრანკა

უნგრეთი, 2021, 20 წთ.

რეჟისორი აკოშ კ. კოვაჩი

სცენარის ავტორი: აკოშ კ. კოვაჩი, ტამაშ ოლა

ოპერატორი: ლევენტე ტოთი

მონტაჟი: დანიელ მარტონი

როლებში: დინა მუშანოვიჩი, დოროთეა ანტოცი, ნენად პეცინარი, ნატალია ვიცი

პროდიუსერი: გაბორ ოსვათი, ჟუჟი გიურინი

წარმოება: “სალამანდრა ფილმი,” “ფილმფაბრიკი”

 

ოთხშაბათი at 12:00

შავი მზე

საფრანგეთი, 2021, 20 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: მარი ლარივე

მონტაჟი: ვინსენტ თრიკო

ხმის ინჟინერი: პიერ ობერკამპი

ხმის მონტაჟი: პიერ ობერკამპი, კვენტინ რომანე

კომპოზიტორები: მაელ ოდინი, პიერ ობერკამპი

ანიმაციის ხელმძღვანელი: ლუკა მალბურნი

პროდიუსერები: ედი, ნიკოლას დე როსანბო, სელინ ვანლინი

 

ხუთშაბათი at 12:00

მამას ბოტასები

უკრაინა, 2021 წელი. 18 წთ.

 

რეჟისორი: ოლჰა ჟურბა

სცენარის ავტორი: ოლჰა ჟურბა

ოპერატორი: ვოლოდიმირ უსიკი

როლებში: ბოჰდან ზენჩენკო, დმიტრო ბუჩეკი, იჰორ ოლინუკი, ოლგა ლიუბაროვა

პროდიუსერები: მაქსიმ ასანდიჩი, საშკო ჩუბკო

 

სამშაბათი at 13:30

დევეკი

ისრაელი, 2021, 15 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: ურია ჰერცი

ოპერატორი: ტალ ნინიო

მონტაჟი: ურია ჰერცი

ხმა: იონათან ინგლენდერი

როლებში: იოავ როტმანი, ეფრატ ბენ ზური, როტემ ზისმან კოენი.

პროდიუსერი: ტალ ბეხერი

 

ხუთშაბათი at 12:00

გულის სუნთქვა

აზერბაიჯანი, 2021, 15 წთ.

რეჟისორი: აზერ გულიევი

სცენარის ავტორი: აზერ გულიევი

როლებში: შალა ალიქიზი, აზერ აიდემირი, ნიჩატ კაზიმოვი

 

სამშაბათი at 13:30

შინ დაბრუნება

სომხეთი, 2021; 19 წთ.

რეჟისორი რაფი მოვსისიანი

სცენარის ავტორი რაფი მოვსისიანი

პროდიუსერი: ვარდან აკოფიანი

როლებში: შანთ ოვანისიანი

 

ოთხშაბათი at 12:00

მიწაში

დანია, 2021, 14 წთ.

 

რეჟისორი კასპერ რუდოლფ ემილ კიელდსენი

სცენარის ავტორი: კასპერ რუდოლფ ემილ კიელდსენი

ოპერატორი: ლუი ბიულოვ ბერტელსენი

როლებში: სანდრა გულლდბერგ კამპი, ტომას გულლდბერგ მადსენი

პროდიუსერი: სოფი ოდგარდი

აღმასრულებელი პროდიუსერები: ევა იაკობსენი, კატრინ პორსი, მიკელ იერსინი

წარმოება: კომპანია “სნოუგლოუბი.”

 

სამშაბათი at 13:30

მოსაწვევი

ჩინეთი, 2021, 13 წთ.

 

რეჟისორები: ჰაო ჟაო, იუნგ თანგი

სცენარის ავტორები: ჰაო ჟაო, იუნგ თანგი

როლებში: ბინგ ჰეი ჩიმი, ლინგ თანგი, იუქსუან ლიუ

პროდიუსერები: ჰაო ჟაო, იუნგ თანგი

 

ხუთშაბათი at 12:00

ლეოპოლისის ღამე

უკრაინა, 2021, 26 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: ნიკონ რომანჩენკო

ოპერატორი: ოლექსანდრ კოროტუნი

როლებში: ოლჰა-ანა კაპუსტიაკი, მარია კმიტი, სოლომია კირილოოვა, ნიკონ რომანჩენკო

პროდიუსერები: ნიკონ რომანჩენკო, კატერინა გორნოსტაი

 

ოთხშაბათი at 12:00

როგორც მიკონოში

იტალია, 2021, 15 წთ.

 

რეჟისორი: ალესანდრო პორციო

სცენარის ავტორები: ალესანდრო პორციო, მატეო პიანეზი

პროდიუსერები: კორსო კოდეკასა, მატეო პიანეზი

 

სამშაბათი at 13:30

მარტოსული ლილი

ჩინეთი, 2021, 22 წთ.

 

რეჟისორი ზუ ჯინგი

პროდიუსერები: ვანგ იანგი, ქიუ იანგი

სცენარის ავტორი: ზუ ჯინგი

ოპერატორი: ლიანგზი

მონტაჟი: ჰსუ იენ ჩინგი

როლებში: ჰუანგ ლილი, ჩენ ჟიჰანგი, ჰუ ლინგი, იუ შიქსუე, ჟანგ ზიქუანი, ჟონგ ლინგი

 

ოთხშაბათი at 12:00

სიყვარული

პოლონეთი, 2020, 25 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: მიშალ სიეჩომსკი

ოპერატორი: მათეუშ მიროჩა

მონტაჟი: აგნეშკა ბიალეკი

როლებში: ბარტოშ პორჩიკი, აგნეშკა კავიორსკა, კატარჟინა კრზანოვსკა, ვოიცეკ სკიბინსკი, ზბიგნევ იოზეფჩაკი

წარმოება: კშიშტოფ კიშლოვსკის კინო სკოლა

 

ოთხშაბათი at 12:00

ჩრდილოეთ პოლუსი

მაკედონია, სერბეთი, 2021, 15 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი მარია აპცევსკა

ოპერატორი: ვლადიმირ სამოილოვსკი

მონტაჟი: დრაგან ფონ პეტროვიჩი

ხმა: იგორ პოპოვსკი, ბოკან პალიკუცა

პროდიუსერები: რობერტ ნასკოვი, მილოშ ლიუბომიროვიჩი, მიოდრაგ პოპოვიჩი, პიტერ ჟეკერესი

როლებში: ანტონია ბელაზელკოსკა, ლუკა მიტევი, ფროსინა ტრაიკოვსკა

წარმოება: კომპანია “კინო ოკო”

 

ხუთშაბათი at 12:00

არ მოგერიდოს, გვესტუმრე დედა

ბელგია, უნგრეთი, პორტუგალია, რუსეთი; 2020 წელი. 12 წთ.

 

რეჟისორი: ანა არტემიევა

სცენარის ავტორი: ანა არტემიევა

ოპერატორი: არტურ სოკოლოვი

პროდიუსერი: დაფნე პასკალი

ხმის ოპერატორი: დევიდ ვრანკენი

 

პარასკევი at 13:00

არსად წავალ

არსად წავალ 

გერმანია/საქართველო, 2021 წ; 53 წთ.

რეჟისორი/სცენარი: ბიძინა გოგიბერიძე

ოპერატორი: სებასტიან ვოსიკი

მონტაჟი: კლაუს ვილიგი

პროდიუსერი: ბიძინა გოგიბერიძე / თამარ გოლავა

როლებში: ელენე დვალიშვილი, თეოდორ გაგნიძე, იმედა კახიანი, მარიამ ყაჭეიშვილი

 

 

ხუთშაბათი at 21:30

გალერეა სტრატოსფეროში

საქართველო, 2021 წ; 18 წთ.

 

ფილმის რეჟისორი: რომანოზი და თორნიკე მზარეულა

არტისტიი: რომანოზი

პროდიუსერი: თორნიკე მზერელუა

ოპერატორი: ლაშა ბირკაძე

ტექნიკური დახმარება: თორნიკე რაქვიაშვილი

პარტნიორი: გიორგი სვანიძე

 

ხუთშაბათი at 21:30

გალერეა სტრატოსფეროში

საქართველო, 2021 წ; 18 წთ.

 

ფილმის რეჟისორი: რომანოზი და თორნიკე მზარეულა

არტისტიი: რომანოზი

პროდიუსერი: თორნიკე მზერელუა

ოპერატორი: ლაშა ბირკაძე

ტექნიკური დახმარება: თორნიკე რაქვიაშვილი

პარტნიორი: გიორგი სვანიძე

 

28

ნოემბერი
2021

სრული კალენდარი

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

BIAFF ვიდეო თრეილერი

ახალი ამბები

24 სექ

BIAFF ბათუმის XVI კინოფესტივალის დახურვის ცერემონია და გამარჯვებულები

BIAFF  ბათუმის XVI კინოფესტივალის დახურვის ცერემონია და გამარჯვებულები 24 სექტემბერს, კინოთეატრ აპოლოში,  საავტორო...

16 სექ

BIAFF 2021 კინოფესტივალი - ფილმების სია, კინოსეანსების განრიგი და დასწრების პირობები

BIAFF 2021 კინოფესტივალი -  ფილმების სია, კინოსეანსების განრიგი და  დასწრების პირობები ბათუმის საავტორო...

15 სექ

BIAFF 2021 - კინოსეანსების განრიგი

BIAFF 2021 - კინოსეანსების ყოველდღიური განრიგი შენიშვნა: DC – დოკუმენტური ფილმების სექცია; FC...

13 სექ

BIAFF 2021 კინოფესტივალის ფილმების სრული სია და ჟიურის შემადგენლობა

    ბათუმის საავტორო ფილმების მე-16 საერთაშორისო კინოფესტივალს, 18-24 სექტემბერს ბათუმში ჩატარდება და მას...